Záběr z úvodních titulků - Rob Stewart

Nick Slaughter pracoval pět let u policie jako tzv. DEA (Drug Enforcement Agent - agent protidrogové jednotky). Pro své "netradiční" vyšetřovací metody a způsoby vynucování zákona však byl propuštěn (v díle nazvaném "Osudová láska" se ovšem můžeme dozvědět, že za tím byla částečně i krásná žena). Přestěhoval se na ostrov Key Mariah ležící poblíž Floridy. Své zkušenosti z policejní praxe se rozhodl využívat i ve svém dalším životě a otevřel si detektivní kancelář. Pokud by jste náhodou jeho služby potřebovali, tak ho můžete navštívit na Mariah Road 45 v prvním patře. Zaznamenat se mi podařilo telefonní číslo, kde si můžete objednat jeho služby - prostě vytočte 755 755 555 745 (předvolbu bohužel neznám) a chtějte Sylvii - ona mu váš vzkaz jistě vyřídí. Dále se mi také podařilo zaznamenat (ale to asi každému, kdo viděl alespoň jeden díl), že nejraději nosí kraťasy a pokud možno co nejvíce rozepnutou květovanou košili a jezdí v modrém Jeepu s SPZ "FLORIDA NIR 548 MONROE" - někdy má ale na autě SPZ s číslem "P7E-181"(v jednom díle - tuším, že v "May Divorce Be with You" - kdy si ho klientka najala, aby našel její dceru v Izraeli jezdil v jiném off-roadu, nebylo to však ono; pak se ještě asi půl jiného dílu pohyboval v bílém VW alá Stockinger, ale to byla doslova hrůza). Ovšem daleko více než věnovat se případům a klientům ho baví vysedávat na břehu moře či v baru Tropical Heat a flirtovat s krásnými dívkami. Jeho životní motto zní "Enjoying wasting your time isn't a waste of time." (což by se dalo přeložit jako "Užívat si mrhání času není mrhání časem"). Není tedy divu, že má problémy se svým domácím a díky tomu, že neupustil od svých vyšetřovacích metod, není příliš milován ani místní policií. Naštěstí se v jeho životě objevila Sylvie Gerard, která se rozhodla, že Nicka napraví. Nicka Slaughtera hraje Rob Stewart.


Oddělovací čára

ROB STEWART
Rob Stewart dnešních dní

Narodil se 23. července 1961 v kanadském městě Bramalea (stát Ontario) jako Robert Thomas Stewart a dorostl do výšky 180 cm. Má dvě starší sestry a mladšího bratra. V dětství se věnoval lehké atletice a pochopitelně i lednímu hokeji. Ten se mu také stal osudným, když při něm v sedmnácti letech utrpěl těžký úraz a musela mu být odebrána jedna ledvina. To znamenalo konec jeho snům a nadějím na sportovní stipendium na univerzitě. Studií na vysoké škole se však nevzdal a na University of Waterloo se věnoval angličtině a latině. Říká se o něm, že prý vždycky chtěl bavit a okouzlovat lidi a hlavně nechtěl nikdy manuálně pracovat, ale také to, že je prý velmi ambiciózní a zárověň velmi líný. O tom, jak je "šikovný" leccos vypovídá i následující příhoda: Matka mu prý sehnala místo u jedné stavební firmy. Při práci na lešení ve třetím patře spadl na zem a proto ho raději přeřadili na pozemní práce. Měl jezdit s malým náklaďákem, ale když vezl svého šéfa, tak se mu podařilo otočit auto na střechu. Šéf ho za trest poslal na pole kopat jámu. Házel prý lopatou tak mocně, že zasáhl kamenem nedaleko stojícího člověka a tak ho jěště ten den vyhodili. Aby se uklidnil, vzal si večer loďku a jel se projet na jezero. Obrátil se s ní a z jezera ho vylovila skoro mrtvého pobřežní hlídka (Rob však tvrdí, že to byly tři velmi pohledné skautky). To prý byl (podle jeho slov) jen krůček k tomu stát se hercem. Ale k jeho herecké kariéře nevedla cesta přímo. Nejprve totiž začal spolu se svým bratrancem (v jednom česky psaném článku bylo uvedeno, že se sestřenicí - překlad anglického slova cousin bohužel není jednoznačný) psát různé scénáře a teprve tímto okamžikem započala nová éra v jeho životě Jeho první hereckou rolí v životě prý byla postava piráta v zábavním parku "Canada's Wonderland".

Na počátku jeho televizní kariéry autora, režiséra a herce stojí díla "Come Spy With Me", "Where There's A Will" a "Mark Of The Beast". Poté se objevoval v různých televizních seriálech (např. "Mount Royal" a "Hot Shots"). Známým se však stal až rolí Nicka Slaughtera v seriálu Vražedné pobřeží. K té přišel opravdu jako slepý k houslím. Traduje se totiž, že na konkurz přišel po dlouhém flámu, navyspalý a neoholený. Autorům se však zalíbil a tak ho angažovali. Samotný Rob se k tomu vyjádřil takto: "Byl to ten největší hazard v mém životě. Odmítl jsem hlavní roli v seriálu "Scoop" a přitom jsem účinkování ve Vražedném pobřeží neměl ještě potvrzeno. Bylo to však nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy udělal!". A k tomu ještě s úsměvem dodává: "Role Nicka mi byla ušita přímo na tělo!".

Po skončení seriálu Vražedné pobřeží se objevil v množství nezávislých filmů a různých seriálových rolích. Dál se také věnuje psaní a režírování. Vražedné pobřeží mu bylo nakloněno i jinak. Při natáčení v Mexiku se totiž poznal se svojí budoucí ženou Celianou (asistentka kamery) a 18. února 1996 se jim narodil syn. Se svou rodinou nyní žije v Los Angeles, kde se věnuje svým koníčkům, kterými jsou kromě hraní, psaní a režírování i četba, zpěv a hra na kytaru a piáno. O tom, že také docela obstojně zpívá se můžete přesvědčit v epizodě "Spider's Tale", ve které pracuje jako barový zpěvák a na úplném začátku epizody (ještě před úvodními titulky) zpívá romantickou píseň a sám se při tom doprovází na piáno.

V současné době jeho herecká hvězda opět stoupá vzhůru, neboť byl obsazen do jedné z hlavních rolí ve velmi zajímavém seriálu Peter Benchley's Amazon. Tento seriál byl natáčen v letech 1999 a 2000, má celkem 22 dílů a poměrně otevřený konec, takže není vyloučené pokračování. Seriál vysílala již dvakrát slovenská Markíza (od počátku května do počátku října 2000 v premiéře a od 1. 2. do 19. 4. 2001 v repríze) pod názvem "Amazonka". To je sice zajímavá informace, ale vzhledem k tomu, že seriál už skončil a ne každý má možnost tuto televizi sledovat, tak je to informace tak trochu zbytečná. Mám tu tedy něco daleko lepšího: Od 1. 4. 2001 (a není to aprílový žert) je vysílána Amazonka každou neděli okolo půl desáté na TV Nova! A to je přeci skvělé! Teď je tu pro vás jedna úplně nejžhavější novinka! Na webu už existují i ČESKY psané stránky o tomto seriálu, které naleznete na adrese http://mujweb.cz/www/amazonka-serial!


Agency For the Performing Arts
9000 Sunset Blvd.
# 1200, Los Angeles
CA 90069
Rob Stewart
c/o CBS TV
7800 Beverly Blvd.
Los Angeles
CA 90036


Filmy a TV seriály
 NázevRok arole
 Peter Benchley's Amazon1999 - Andrew Talbott
 Two of Hearts1999 -  
 The Pawn1998 - Darcy Harlan
 Sweet Deception1998 - Mallory
 An American Affair1997 - Dave Norton
 The Christmas List1997 - David
 Motel Blue1997 - agent Larimer
 Operation Delta Force1997 - Sparks
 Kounterfeit (Money Crush)1996 - Vic
 Someone to Die For1995 - seržant Hollman
 Broken Lullaby1994 - Nick
 Tropical Heat (Sweating Bullets)1991 - Nick Slaughter
 Digby, the Biggest Dog in the World1973 -  
 Happy Birthday Elizabeth: A Celebration of Life1997 - sám sebe
 
 
  
Další role
 Název (epizoda)Rok arole
 Highlander (Rite of Passage)1994 - Axel Whittaker
 Alfred Hitchcock Presents (Ancient Voices)1988 - Bradley
 The Adventures of Sinbad (Still Life)1996 - Vincenzo
 
 
  
Režie
 NázevRok aepizoda
 Tropical Heat (Sweating Bullets)1992 - 38
 Boy in the Bush1994 -  
 Bullet Down Under1996 -  
 For the Term of His Natural Life1982 -  
 Signal One1994 -  
 The Timeless Land1980 -  
 Conan: The Adventurer1997 -  
 Time Trax1993 -  
 
 
  
Autor
 NázevRok aepizoda
 Tropical Heat (Sweating Bullets)1992 - 16, 40, 41