poručík Carillo - (Pedro Armendáriz Jr.)

Záběr z úvodních titulků - Pedro Armendariz

Švihácký knírek, světlé sako a pochopitelně nezbytný bílý klobouk - tak by se dalo stručně popsat vzevření poručíka Carilla. Jako šéf policejní stanice na Key Mariah se často dostává do rozporu s Nickem a tváří se, že by Slaughtera nejraději neviděl. Ovšem na druhou stranu lze z některých jeho činů usuzovat, že si je dobře vědom toho, že by sám řešil zločiny mnohem obtížněji a tak je s Nickovou přítomností a jeho občasnými extempore v podstatě smířen. V roli seržanta Carilla se objevil v Mexiku narozený (*1930) herec Pedro Armendáriz, který je synem stejnojmenného herce a proto je ve většině zdrojů uváděn s dodatkem "Jr." za svým jménem. Také jeho televizní a filmová účinkování se odehrávají převážně v mexických či v Mexiku natáčených titulech (z několika desítek jsem vybral pouze ty z poslední doby):


Filmy a TV seriály
 NázevRok arole
 The Mask of Zorro1998 - Don Pedro
 On the Border1998 - Herman
 Amistad1997 - General Espartero
 De noche vienes, Esmeralda1997 - Antonio Rossellini
 Death and the Compass1996 - Blot
 Dos crímenes1995 -  
 
 
  
Epizodní role v seriálech
 Název (epizoda)Rok arole
 Acapulco H.E.A.T. (pilot, 1, 20)1993 - policejní plukovník
 
 
  

seznam herců a rolí Oddělovací čára

seržant Ollie Porter - (Eugene Clark)

Záběr z úvodních titulků - Eugene Clark

Seržant Ollie Porter je rozvedený, jeho bývalá žena spolu s pětiletou dcerou žijí ve Phoenixu. Než přijel na Key Mariah, pracoval 20 let ve Philadelphii jako policista. Na Key Mariah přijel pátrat po nájemném vrahovi a brzy po příjezdu se seznámil s Nickem a stali se přáteli. Přišel na Key Marriah plný ideálů a představ o tom, jak by měla správně pracovat policejní jednotka. Ovšem brzy poznává, že ne vše půjde tak, jak si vysnil. Nickovi se snaží sice pomáhat jak jen to jde, ale většinou tak činí přes odpor či bez vědomí svého nadřízeného poručíka Carilla. Ollie Portera stvrárnil Eugene Clark. Seznam jeho rolí je velmi bohatý a já uvádím pouze ty z devadesátých let:


Filmy a TV seriály
 NázevRok arole
 The Last Don II1998 - agent McKiff
 The Agency1998 - Edward Boyd
 Fatal Vows: The Alexandra O'Hara Story1994 - Cabrillo
 TekWar1994 - Sid Gomez
 Gladiator Cop1994 - policejní kapitán
 The Swordsman1993 - policejní kapitán
 Split Images1992 - Malik
 Knight Rider 20001991 - Kurt
 
 
  
Epizodní role v seriálech
 Název (epizoda)Rok arole
 Due South (Strange Bedfellows)1997 - Joe Mendelson
 
 
  

seznam herců a rolí Oddělovací čára

seržant Gregory - (Ari Sorko-Ram)

Ari Sorko-Ram

Jestliže poručík Carillo nemá Nicka rád, pak Gregory ho přímo nesnáší. Považuje Slaughtera za pijavici a myslí si oněm, že právě on je tím nejhorším zločincem na Key Marriah. Častokrát se stane, že i poručík Carillo musí bránit Nicka před tímto rozohněným seržantem. Po odchodu poručíka Carilla se stává Gregory velitelem policejní stanice na Key Mariah a postupně je povýšen až na nadporučíka. Policistu Gregoryho hrál Ari Sorko-Ram. Podařilo se mi vypátrat pouze jednu jedinou jeho další roli:


Filmy a TV seriály
 NázevRok arole
 America 3000 (1986)1986 - Relk
    

seznam herců a rolí Oddělovací čára

patolog Rollie - (Allen Nashman)

Allen Nashman

Patolog Rollie (příjmení jeho bratra Jeromeho zní Peters, tudíž se dá předpokládat, že se stejně jmenuje i on) ja tak trochu naivní trouba. Nezná jiný svět než své mrtvolky. Kdysi býval ženatý, ale dnes tajně miluje Sylvii. Nick to dobře ví a tak vždy, když potřebuje něco zjistit, pošle do márnice právě svou partnerku a Rollie jí prozradí i to, co neví. Rollieho hrál Allen Nashman. Také u něj byly veškeré zdroje na informace skoupé a podařilo se mi vypátrat pouze dvě další role:


Filmy a TV seriály
 NázevRok arole
 F/X: the series - Nothing But Ilusions1994 - překupník
 American Cyborg: Steel Warrior1994 - vědec
    

seznam herců a rolí Oddělovací čára

policista Deke - (Craig Urbani)

Policista Deke se poprvé objevil v díle nazvaném "May Divorce be with You" a poté se nepravidelně (i když stále častěji) objevoval až do konce seriálu. Již od pohledu je to neuvěřitelný trouba. Navíc je však také pořádně užvaněný a co je vůbec nejhorší i pořádně zažraný do své práce. Jeho zvláštně vyjímečnou schopností je to, že dokáže do nepříčetnosti vytočit i svého šéfa Gregoryho, který jinak na své ovečky nedá dopustit. Gregory však s jeho přítomností na policejní stanici nemůže nic dělat, protože Deke je synovcem starosty. Deka hrál (no, ono často ani nešlo o hraní; stačilo stát někde opodál a tvářit se velmi, velmi přiblble) Craig Urbani. Na jeho stránce v IMDB je uvedena pouze jedna jeho další role:


Filmy a TV seriály
 Woman of Desire1994 - Arnold Wells
    

seznam herců a rolí