Epizodní role

V 66 dílech seriálu se pochopitelně objevily desítky herců v epizodních rolích a další desítky nebo spíše stovky komparzistů. Vím, že by správná fanouškovská stránka měla do detailů popisovat, kdo kde a v kterém díle ležel na pláži a s kým, ale to prostě není v mých silách. Zaměřím se proto pouze na pár zajímavých herců, kteří se v seriálu objevili.

Edita Brychta

Začít musím pochopitelně pro česky mluvícího diváka herečkou pravděpodobně nejzajímavější. Je jí Edita Brychta, která hrála v epizodě "The Pro and the Con" sekretářku Liz Sage, která pracuje pro Joel Tellera (Richard Eden) a miluje Dwighta Flynna (Steve Greenstein), jeho srdce však tuším zase patřilo Tellerově ženě Daphne, takže to ani nebyla žádná švédská trojka, ale spíše pořádný bermudský víceúhelník. Osobně tomu nevěřím, ale pokud by vám hereččnino jméno nic neříkalo, tak ještě dodám Akumulátor 1 (v anglicky mluvících zemích známý též jako "Accumulator 1") a jméno Anna a myslím, že se vám již v dálavách jasní. Z dalších jejích rolí uvedu třeba ještě postavu princezny Diany (no, trochu podobná jí opravdu je) v Behind the Palace Doors a nebo Mayu v The Secret Life of Ian Fleming.

Dalším velmi krásně česky znějícím jménem je John Novak. Jak je na tom Honzík s češtinou opravdu nevím, zato však vím, že ho můžete spatřit v epizodě "Grasping at Shadows" v roli Jacka Laszlo (to moc česky nezní, spíše bych to tipoval na nějaké jméno uherského původu).

Lisa Howard

Ale teď už k dalším jménům. Robert Eugene Glazer (objevující se občas v titulcích i jako Eugene R. Glazer či pouze Eugene Glazer) je u nás pravděpodobně nejznámější díky seriálu La Femme Nikita, ve kterém se objevil v roli, která v originále nese výstižné pojmenování "Operations". U nás mu tuším říkáme "Šéf Sekce 1". Ve "Vražedném pobřeží" mu nestačilo objevit se jednou a tak jsme ho mohli vidět v díle "Alive and Kicking" jako Colta a v epizodě "The Mariah Connection" v roli Garittiho. Absolutním rekordmanem ovšem není. V tomto směru ho totiž překonala Lisa Howard, kterou je možno během seriálu spatřit ve třech! různých rolích: Fay ("Tattooed Lady"), Nancy ("A Perfect .38") a jako vražedkyni Cass ("Kiss Kiss Bang Bang"). Kromě již výše zmíněného Roberta Glazera se ve dvou různých rolích v seriálu objevili ještě Jack Adalist (Davey Ray - "Man With the Midas Touch" a Lucas - "Framed Up") či Gwynyth Walsh (Marissa - "Marissa" a Rachael Rockwell - "Alive and Kicking" ).

Stala se známou během kariéry pornohvězdy, ale podařilo se jí opustit tento typ filmů. Říká se, že když jí bylo deset let, znásilnil jí otec a to byl důvod, proč s matkou opustili domov. Jmenuje se Traci Lords (vlastním jménem Nora Louise Kuzma) a objevila se v epizodě "Katie's Secret" v roli Gwen.

"Osudová láska" byla jedním z důvodů proč byl Nick vyhozen z policejního sboru. Uvěřil její nádherné tváři, jejím krásným očím a milému úsměvu. A já se nedivím. Kate Vernon, která hrála Veroniku v epizodě "She" ("Osudová láska") je skutečně krásná žena. Zde jsou některé další tituly z její filmografie: Y2K (Alix Cromwell), Unglued (Kay - čtyřicetiletá), Blackjack (Dr. Rachel Stein). Pokud mne paměť neklame, tak naposledy jsme ji měli možnost spatřit na našich obrazovkách v Flood: A River's Rampage (Rozbouřená řeka) jako Pat Mallory a v House of Secrets (Dům plný tajemství) jako Lauru Morrell.

Yannick Bisson

Bratři Barrettové vyšetřující okolo baru Tropical Heat? Krásná idea, ale bohužel to není pravda. Tak proč tu plácám tyhle nesmysly? Důvodem je Yannick Bisson. Hrál roli Joeyho, mladšího z bratrů Barretů, v TV seriálu High Tide (Rick Springfield hrál staršího bratra Micka). Yannick Bisson se objevil také ve Vražedném pobřeží. Můžete ho spatřit v epizodě "Double Fault" jako Harryho juniora. A zde jsou některé jeho další role: Nothing too Good for a Cowboy (Richmond Hobson), The Forget-Me-Not Murders (Greg Gale), Rookies (Corey), Learning the Ropes (Mark Randall), Brothers by Choice (Scott) orToby McTeague (Toby).

seznam herců a rolí