Nick Slaughter a Sylvie Gerard v kanceláři

Nick Slaughter byl pět let agentem protidrogové jednotky, ale pro své neortodoxní vyšetřovací metody musel odejít do "předčasného důchodu". Usadil se na ostrově Key Mariah, kde si otevřel detektivní kancelář. S jejím vedením a s jednotlivými případy mu pomáhá elegantní, krásná a sexy Sylvie Gerard. Sylvie byla Nickovou klientkou. Najmula si ho ještě v době, kdy pracovala pro renomovanou cestovní kancelář, aby jí našel loď, kterou si bez vědomí majitele "půjčila", aby ji mohla pronajmout klientovy jejího zaměstnavatele. Loď ale skončila v troskách a Sylvie byla bez práce. A navíc musela uhradit vzniklou škodu. Nejen proto se rozhodla, že se stane Nickovou sekretářkou.

Nick by samozřejmě nejraději trávil všechen svůj čas mezi kráskami na pláži či v baru Tropical Heat, který vlastní jeho přítel Ian Stewart (později, když se Ian vydá na cesty bar převezme "Spider" Garvan), ale okolnosti (a Sylvie) ho nutí věnovat se detektivní činnosti. Často se tak pohybuje na samé hranici zákona. Proto se také občas dostává do sporu s policisty z místního oddělení. Seržant Ollie Porter i poručík Carillo se sice tváří, že je Nick ten nejhorší člověk na světě, ale dobře vědí, že by bez jeho pomoci bylo rozřešení jednotlivých záhad mnohem těžší. Jednoho přítele mezi policisty však Sylvie s Nickem mají. Je jím místní patolog Rollie.


Logo hotelu Maritim

Seriál Vražedné pobřeží se natáčel na západním pobřeží Mexika (epizody 1 až 22) ve městech Puerto Vallarta (spolkový stát Jalisco), Bucerias a Nuevo Vallarta (spolkový stát Nayarit) asi 900 km západně od hlavního města México - určitě navštivte speciální stránku s obrázky z Mexika, které pro mne pořídil pan Alex Hölzl z BLACK SUN ARTISTS. Štáb pracoval také v Pretorii a Durbanu v Jižní Africe (epizody 45 - 66). Plážové scény těchto epizod se natáčely na ostrově Mauricius v okolí hotelu Maritim. O hladký průběh natáčení v Jižní Africe se dokonce musel postarat pretorijský parlament a tamní policie. V JAR se totiž jezdí po anglicku vlevo a tak parlament musel schválit, aby se kousek Pretorie přestavěl na "Key Mariah" a policie koordinovala jízdu aut "po nesprávné"- americké - straně silnice. Zbývající epizody 23 - 44 byly natočeny u Eilatu v Izraeli a poznáte je podle mírně pozměněných úvodních titulků, ve kterých se objevuje startující letadlo společnosti El Al Airlines. Ani zde natáčení nebylo příliš lehké, protože štáb dorazil do Izraele těsně po válce v Zálivu. Bylo natočeno celkem 66. epizod (i když jsem jednu dobu na těchto stránkách uváděl jiný počet - vysvětlení hledejte na začátku seznamu epizod). Seriál je ve světě znám především pod svým originálním názvem "Tropical Heat" (= "Tropické vedro", ale také "Tropické vzrušení"). Velmi používaný je však i druhý název "Sweating Bullets" (něco jako "Zpocené náboje" či "Orosené kulky").

Zdá-li se vám tato stránka málo obsažná, pak můžete využít některý z odkazů, které jsem pro vás připravil.


Oddělovací čára

Pokud jste sledovali seriál v českém znění, tak vám jistě přijde vhod, že vám mohu nabídnout k poslechnutí úvodní znělku seriálu ve fomátu MP3 (20 kbps, 11 kHz, mono, velikost "zazipovaného" souboru je 286 kB). Další podrobnosti, lepší kvalitu znělky, další písně a další soubory pro download naleznete na stránce "Titulní píseň".

Oddělovací čára

Poděkování:
Zvláštní poděkování za pomoc při tvorbě těchto stránek a za pravidelné konzultace o jejich obsahu si zaslouží pan RICHARD SPITZER. Kéž by bylo více takovýchto příznivců seriálu a takovýchto ochotných lidí vůbec. Děkuji.

Veškeré dotazy, náměty, připomínky, kritiku a chválu zasílejte na opice@mailcity.com a nebo rovnou vyplňte formulář který bude odeslán na výše uvedenou adresu. Velmi se na vaše reakce těším. Pokud by náhodou server Mailcity byl mimo provoz a vám se mail vrátil zpět jako nedoručitelný (občas se to stává), pak mi pište na vrazedne@xoommail.com. Upozorňuji však předem, že tento mailbox vybírám velmi nepravidelně a preferuji účet na Mailcity.

Nevyhovuje-li vám současné kódování češtiny, tak si pochopitelně můžete vybrat jiné. Žádný problém.

A ještě poznámka k otvírání oken. Osobně nejsem příznivcem otevření "milionu" oken po jednom nevinném kliknutí, ale přece jenom jsem si tuto technologii dovolil využít. Tak tedy - pokud kliknete na nějaký "externí" odkaz, otevře se Vám nové okno a v něm požadovaný dokument. Staré okno s touto stránkou zůstane nedotčeno. Při dalším kliknutí na "externí" odkaz se tento zobrazí v již dříve otevřeném druhém okně. Udělal jsem to pro větší přehlednost. Můžete si tak číst o Vražedném pobřeží a zároveň třeba pátrat po dalších informacích v IMDb.

Oddělovací čára

Doporučené rozlišení: minimálně 800 x 600. Nejlépe prohlížet s Microsoft Internet Explorer 4 (a vyšší). Odladěno také pro Netscape 4 (a vyšší) a pro Opera 3.21 (a vyšší; doporučuji nastavit podtrhávání odkazů, protože používám stejnou barvu pro normální text a pro odkazy).

Oddělovací čára

Zaujala vás tato stránka? Chtěli by jste umožnit i návštěvníkům vašich stránek její zhlédnutí? Není nic jednoduššího! Umístěte do html kódu vašich stránek následující text

<br><a href="http://freeweb.coco.cz/tropical/heat.htm" target="_blank"><img src="http://freeweb.coco.cz/tropical/images/button.gif" width=480 height=60 BORDER=0 alt="VRAŽEDNÉ POBŘEŽÍ - Tropical Heat"></a><br>

a na vašich stránkách se objeví takovýto reklamní proužek:

VRAŽEDNÉ POBŘEŽÍ - Tropical Heat

nebo můžete použít malý buttonek zařazením kódu

<br><a href="http://freeweb.coco.cz/tropical/heat.htm" target="_blank"><img src="http://freeweb.coco.cz/tropical/images/buttonek.gif" width=88 height=31 BORDER=0 alt="VRAŽEDNÉ POBŘEŽÍ - Tropical Heat"></a><br>

a na vašich stránkách se pak objeví následující animovaný obrázek:

VRAŽEDNÉ POBŘEŽÍ - Tropical Heat