Ian Stewart - (John David Bland)

Záběr z úvodních titulků - John David Bland

Ian studoval geologii a býval také býval slavným hudebníkem - hrával na kytaru v kapele "Ground Zero". Po rozpadu skupiny se přestěhoval na Key Mariah a za našetřené peníze si pořídil přímo na pláži stojící bar "Tropical Heat". Svému nejlepšímu příteli Nickovy často pomáhá při řešení zapeklitých případů, daleko raději však posedává na pláži s děvčaty a vychloubá se jim svou slavnou rockovou minulostí. Když se vydá na cesty (údajně aby mohl pokračovat ve své hudební kariéře), bar převezme "Spider" Garvan. Iana Stewarta hraje John David Bland. Z jeho dalších rolí vybírám:


Filmy a TV seriály
 NázevRok arole
 Tank Girl1995 - Trooper Wayne
 Storm and Sorrow1990 -  
 Supercarrier1988 - serž. Anzac Sampson

seznam herců a rolí Oddělovací čára

"Spider" Garvan - (Ian Tracey)

Záběr z úvodních titulků - Ian Tracey

Poprvé se objevil v epizodě "Party Girl", kdy vystřídal v roli majitele "Tropical Heat" a nejlepšího Nickova přítele Iana Stewarta. "Spider" Garvan je bývalý tenista. Možná býval docela slavný a dobrý (podle jeho vlastních slov mu vítězství na French Open nedopřál šeroslepý rozhodčí a o triumf ve Wimbledonu ho zase údajně připravila vichřice), ale dnes je hlavně pořádně ukecaný a také si před ním nemůže být žádná ženská sukně jistá. Svou přezdívku získal - jak jinak - kvůli své oblibě pavouků. Pokud se budete pozorně dívat, zjistíte, že má pavouka zobrazeného snad na všech částech oblečení. "Spidera" si zahrál u nás poměrně dobře známý herec Ian Tracey. Jeho filmografie čítá několik desítek titulů a vidět jste ho mohli například také v následujících filmech a seriálech:


Filmy a TV seriály
 NázevRok arole
 Medusa's Child1997 -  
 Free Willy 3: The Rescue1997 - Kron
 Bloodhounds II1996 - Matthew Standing
 Timecop1994 - voják
 The Last Island1991 - Jack
 
 
  
Epizodní role v seriálech
 Název (epizoda)Rok arole
 Highlander (Glory Days)1996 - Johnny "K" Kelly
 The X Files (The Walk)1995 - Leonard Trimble
 21 Jump Street (Swallowed Alive)1989 -  

seznam herců a rolí Oddělovací čára

Rupert - (Graeme Campbell)

Graeme Campbell (Rupert)

Troufnám si říct, že Rupert je mou nejoblíbenější postavou, která se po Vražedném pobřeží pohybuje. Mohutný muž s několikadenním strništěm na tváři, náušnicemi v uchu a zvláštním smyslem pro humor. Rupert je majitelem baru a nočního podniku "The Dogs". Tváří se tak, jako by byl největším mafiánem na Key Mariah, ale ve své podstatě je to dobrák. Tato jeho schizofrenost vychází také z toho, že když se objevil poprvé, vystupoval v roli bohapustého zločince a se seriálem se rozloučil v pozici Nickova přítele a, troufám si říci, i dobrého člověka. Bohužel jeho odchod nebyl zapříčiněn scénáristickým úmyslem, ale krutou životní realitou. Graeme Campbell, který Ruperta hrál, onemocněl rakovinou a musel zanechat natáčení. Naposledy se objevil v epizodě "Going to the Dogs" a v závěrečných titulcích mu tento díl byl posmrtně věnován. K jeho úmrtní ještě malou zajímavost. Ve výše zmíněných titulcích bylo uvedeno "Věnováno památce Graeme Campbella "Rupert" (1940 - 1992)", ale IMDB uvádí, že zemřel v Torontu v roce 1993. Zde je seznam jeho dalších rolí:

 
Filmy a TV seriály
 NázevRok arole
 Death by Moonlight: Bomber Command1992 - Sir Arthur Harris
 Hot Paint1988 -  
 Hostile Takeover1988 - Hollis
 Watchers1988 - muž na lodi
 And Then You Die1987 - Jack
 Droids1985 -  
 McCabe & Mrs. Miller1971 - Bill Cobbs
 The Return of Charlie Chan1971 - inspektor McKenzie
    
Epizodní role v seriálech
 Název (epizoda)Rok arole
 Alfred Hitchcock Presents (My Dear Watson)1985 - Mycroft
 Friday the 13th (The Great Montarro)1987 - Montarro
 Diamonds (Leap of Faith)1989 -  
 Diamonds (A Lady From Kathmandu)1989 -  
 Diamonds (Where There's a Will)1989 -  

seznam herců a rolí